sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA - 840 810 810

Zavřít X

Jak vybrat pergolu a zajistit ji proti větru?

27.2.2018

Přemýšlíte o stavbě dřevěné pergoly a bohužel netušíte, jaké možnosti vůbec máte k dispozici? Pokud se neorientujete, není divu. Pokusíme se vás navést, jak pořídit pergolu co nejsnáze.

Číst dál...

Nestavějte pergolu svépomocí, lepší je hotová

5.2.2018

Od úmyslu postavit pergolu k jeho skutečné realizaci je mnohdy dlouhá cesta. Málokdo si proto troufá pustit se do pergoly svépomocí. A není divu. Mnohem lepším řešením je vybrat si pergolu hotovou.

Číst dál...

Velký potenciál nabízejí dřevěné pergoly

pergola

28.12.2017

Dřevěné pergoly jsou nestárnoucí klasikou, které vždy potěší. Mají velice dlouhou historickou tradici. Dřevo je na omak velmi příjemným, teplým materiálem, právě proto ho spousta lidí má velmi v lásce a nechce ho měnit za jiný materiál. Velice dobře se dřevo hodí nejenom ke dřevěným stavbám, ale doplní i zděné rodinné domy.

Číst dál...

Dřevěná pergola jako prostor k mezigeneračnímu setkávání

29.11.2017

Pergoly patří mezi velice staré stavby, jejichž tradice se táhne už od dob starověkého Orientu nebo starověkého Říma. Pochopitelně si pergolu můžete pořídit z různých materiálů, ovšem renesanci v současné době zažívá dřevo. Jde o naopak příjemný materiál, který mnoha lidem ideálně vyhovuje.

Číst dál...

Dřevěná pergola s průhlednou střechou je žádanou ozdobou zahrady

pergola

30.10.2017

Když se řekne dřevěná pergola, většina lidí si představí jednoduchou dřevěnou stavbu na čtyřech rohových dřevěných hranolech, které spojí nahoře čtverhranné trámky na všech čtyřech stranách a přes celou délku pergoly potom v určitých odstupech šikmo seříznuté boční trámky.

Číst dál...

Jakou pergolu si vybrat: hliník versus dřevo

12.10.2017

Možná, že přemýšlíte o tom, postavit si na terase či na zahradě pergolu. Nejspíše váháte, jaká by měla být. Možností je samozřejmě více, a to je jenom dobře. Můžete si tak vybrat to, co pro vás bude nejjednodušší a nejlepší, materiál, který bude mít z vašeho pohledu ty nejlepší vlastnosti.

Číst dál...

Krásná dřevěná pergola může tvořit i celek s plotem

7.9.2017

Vytvořit si na zahradě oázu klidu je snem asi každého majitele zahrady. Odpočinek v kruhu rodiny či posezení s přáteli, to je účelem krásné pergoly. Nebojte se si s pergolou vyhrát, zkoušet různá řešení. Uvidíte, že budete na zahradě trávit najednou mnohem více času – tato oáza klidu vás bude lákat.

Číst dál...

Dřevěná pergola na terase: Jak si poradit s jejím zastřešením?

16.8.2017

Vybudovali jste si terasu, která je přirozeně navazuje na váš rodinný dům, chatu či chalupu. Nyní přemýšlíte o tom, jak by bylo nejvhodnější ji zastřešit. Určitě ji chcete využívat celoročně. Byla by velká škoda mít terasu, na které se dá sedět jenom v případě, že venku zrovna neprší. Když ale na terase postavíte dřevěnou pergolu a zastřešíte ji, klidně si budete moci romantické posezení vychutnat i v dešti.

Číst dál...

Jak najít nejhezčí místo pro pergolu?

8.8.2017
 
Spousta lidí podceňuje umístění pergoly. Strčí ji prostě někam cestou nejmenšího odporu. To je ovšem škoda. Často se tak stává, že je pergola umístěna někde, kde na ní prostě zbylo místo. Postavit pergolu bez hlubšího rozmyslu je ale hodně hloupé. Proto se podíváme na to, podle jakých kritérií pergoly umístit.
 

Číst dál...

Chcete si pod pergolou užít stín? Zkuste instalovat markýzy

 
2.8.2017
 
Výborný doplněk zahrad rodinných domů, chat a chalup, ale i nádherné letní posezení na zahrádkách restaurací. Dokonale si zde užijete čerstvého vzduchu. Pergoly přinášejí výtečnou ochranu před horkým letním sluncem a jeho žhavými UV paprsky. Stejně dobře se ale pod pergolou schováte i před nečekaným deštěm. Pokud chcete mít pergolu opravdu mistrně chráněnou, stojí za to pouvažovat i o zastínění. 
 

Číst dál...

Pergoly nabízejí velkou variabilitu

25.7.2017

Dřevěné pergoly mohou vypadat velice různě. Mohou tvořit kryté i nekryté posezení. Vždy je na rozhodnutí konkrétního stavitele pergoly, jakou zvolí. Většinou jako výchozí surovina pro výrobu pergoly slouží smrkové dřevo, ale může to být i borovicové nebo modřínové. 
 

Číst dál...

Zastřešením pergoly výrazně zvýšíte její užitnou hodnotu

19.7.2017
 
Pergoly a přístřešky ke zdi domu či do zahrady bez zastřešení již praktick ztrácejí smysl. Už dávno nejde jenom o místo pro romantická dostaveníčka uprostřed pnoucích růží. Většina lidí si proto pořizuje pergolu do zahrady už s tou představou, že í v budoucnosti pořídí střechu, nebo volí rovnou při koupi zastřešenou variantu. Jaká střecha je pro pergolu nejlepší?
 

Číst dál...

Proč se na dřevěné pergoly používá lepené dřevo?

13.7.2017
 
Dřevěné pergoly z lepeného dřeva. Také jste se už setkali s tímto pojmem? A co to vlastně znamená? Co si pod tímto pojmem představit? Naštěstí odpověď není nijak složitá. Lepené dřevo se na pergoly, ale i řadu jiných dřevěných konstrukcí používá především kvůli tomu, že nabízí mimořádně dobré vlastnosti. 
 

Číst dál...

Jak vypadá dokonalá moderní dřevěná pergola?

6.7.2017
 
Už dávno se nejedná o objekt určený pouze k dekoraci. V minulosti se vám pod slovem pergola většinou vybavil hodně romantický objekt ze silných kovových drátů nebo dřeva, který je kolem dokola ovinutý nějakými pnoucími se a vonícími květinami. Ano je to tak. Jenže pergoly v této podobě se už většinou vyskytují minimálně. 
 

Číst dál...

Jaké zastřešení zvolit pro zahradní pergolu?

29.6.2017
 
Zahradní pergoly mohou být jen lehké konstrukce na způsob loubí sloužící k okrase a jako prostor pro růst zahradních rostlin. Dnes jsou však oblíbené zejména praktičtější pergoly určené pro trávení volného času, společenská setkání, grilování, práci a podobně. Taková zahradní pergola však k dokonalosti potřebuje pořádné zastřešení. 
 

Číst dál...

Pergoly jako návrat romantiky: Udělejte si v zahradě oázu šípkové Růženky

21.6.2017
 
Stříška porostlá zelení, která poskytuje stín, tak bychom mohli stručně charakterizovat pergolu v jejím původním významu. Dnes se sice objevuje pergola mnohde i bez popínavých rostlin jako účelové posezení, ale její původní smysl tvoří právě zelená romantická oáza pro relaxaci.
 

Číst dál...

Co si představit pod samonosnou pergolou?

20.6.2017
 
Přemýšlíte o koupi pergoly? Možná jste se už někde setkali s pojmem samonosná pergola. Vrtá vám hlavou, co to znamená? Je to velice jednoduché. Na rozdíl od pergoly, určené k postavení ke zdi domu nebo jakékoli jiné stavby, může samonosná pergola stát kdekoli si budete přát. 
 

Číst dál...

Položte pod posezení s pergolou protiskluznou dlažbu

19.6.2017

Jaký povrch by měl mít terén pod pergolou? Záleží na vašich přáních a požadavcích. Nikdy ale nestavte pergolu a její sloupky jenom tak na hlínu či trávník. Osvědčuje se, aby sloupky, na nichž bude pergola stát, měly zahloubené a vybetonované základy, jinak bude dřevo pergoly od země vlhnout a dokonce i hnít.  
 

Číst dál...

Pro každou zahradu se hodí jiná pergola

16.6.2017
 
Pergola vždy tvoří příjemnou odpočinkovou součást zahrady, dřevěná pergola obzvláště. Svojí barevností dokonale zapadne do celkového rázu přírody. Nijak nevyčnívá, naopak působí velice příjemným dojmem, jakoby se zahradou srostla. Pro takový dojem je ale třeba také něco udělat. 
 

Číst dál...

Kam si postavit dřevěnou pergolu?

15.6.2017
 
Češi svoji energii ve volném čase směrují ke zušlechťování zahrady. Když se křížem krážem projedete Českou republikou, najdete spoustu povedených příkladů. Na mnoha zahradách spatříte i pergoly ze dřeva. Kam si postavit pergolu, aby splnila vaše požadavky?
 

Číst dál...

Samonosná dřevěná pergola: Žádaný multifunkční objekt

14.6.2017
 
Ve výběru dřevěné pergoly nechybí celá řada tipů včetně těch stojících mimo prostor domu, které se neopírají o jeho zeď. Mnohdy totiž potřebujete pergolu umístit někde jinde, než hned vedle budovy. Vytipovali jste si zkrátka jiné místo, které se pro pergolu hodí. Potom postavíte samonosnou pergolu.
 

Číst dál...

Postavte si na terase romantickou dřevěnou pergolu

13.6.2017
 
Chcete si vytvořit romantickou terasu? Zakryjte ji buďto z části nebo celou pergolou. Dřevěná pergola přímo vybízí k tomu, aby se stala přechodem mezi domem a venkovní přírodou. Oddejte se proto téhle představě a vytvořte si příjemný útulný koutek, kam se budete rádi vracet.
 

Číst dál...

Zhotovení hliníkové pergoly na klíč vás zbaví všech starostí

12.6.2017
 
Chcete si vybudovat příjemné posezení pro grilovací dýchánky s přáteli, odpolední kávičku s rodinou, letní odpočinek s knížkou? V tomto případě se nabízí jako nejlepší alternativa hliníková pergola. Nechcete-li mít s budováním jakékoli starosti, nejvhodnější řešení je pergola na klíč
 

Číst dál...

5 tipů pro zahradní pergolu

24.5.2017

 

Přemýšlíte, jak ozvláštnit nebo zdokonalit svou zahradní pergolu, aby byla ještě elegantnější a přitažlivější na pohled a poskytovala také více možností využití a větší komfort? Možná vás zaujme některý z našich tipů.
 

Číst dál...

Jak obnovit krásu starší pergoly?

23.5.2017

Trávíte s oblibou sezónu v pohodlí pergoly u domu, ale s nelibostí zjišťujete, že její krása značně uvadá a že by bylo potřeba dopřát jí nějakou péči, aby opět zazářila novotou, a abyste si mohli opět naplno užívat čas pod tímto přístřeškem strávený?
 

Číst dál...

Co byste měli vědět před stavbou zahradní pergoly?

22.5.2017

Postavit si zahradní pergolu je samozřejmě vynikající nápad. Tento přístřešek může být dokonalým místem pro relaxaci i pro pořádání společenských setkání nebo třeba pro práci. Zvětší užitný prostor domu a může se stát i krásnou ozdobou zahrady. Aby však byl výsledek skutečně takto ideální, je třeba mít dostatek informací do začátku. 
Jaké použít dřevo?
 

Číst dál...

Jak zvolit popínavé rostliny pro zahradní pergoly a altány?

19.5.2017

Zahradní pergoly jsou ideálním místem pro růst popínavých rostlin a tímto krásným způsobem můžete ozdobit také altán nebo jiné vhodné zahradní stavby. Jak si však vybrat vhodné rostliny, které časem skutečně úspěšně obsypou konstrukci a zalijí ji zelení a dalšími barvami? 
 

Číst dál...

Pergoly z lepeného dřeva

18.5.2017
 
Uvažujete o pořízení zahradní pergoly ze dřeva, ale odrazují vás poměrně vysoké ceny zakázkových pergol a také náročnost přírodního dřeva na údržbu? Řešením může být pořízení stavebnicové dřevěné pergoly z lamelového lepeného dřeva.
 

Číst dál...

Jaký gril vybrat do pergoly nebo altánu?

17.5.2017

Grilování je trend, který se k nám přišel ze západních zemí a rozmohl se u nás před pár lety v plné síle. Dnes griluje snad každý, kdo má zahradu nebo alespoň balkón. Ideálním místem pro grilovačku s přáteli a rodinou je pak samozřejmě zahradní pergola nebo dřevěný altán. Jak však vybrat ideální gril do těchto míst?
 

Číst dál...

Zastřešenou, nebo otevřenou pergolu?

16.5.2017

Pergola je stálicí mezi zahradními stavbami a možná je to právě i tím, že může mít bezpočet různých podob. V současnosti jsou velmi oblíbené pergoly a přístřešky ke zdi domu, které přímo navazují na stěnu budovy a vytvářejí jakousi rozlehlejší, krytou terasu. 
 

Číst dál...

Jak si vybrat tu správnou zahradní pergolu?

12.5.2017

Zahradní pergoly se řadí k nejoblíbenějším typům zastřešení a doplňků rodinných domů, chalup a podobně. Před tím, než svůj pozemek pergolou ozdobíte, je však třeba promyslet spoustu věci, aby se pergola nakonec nezměnila v nepraktický a nevzhledný přívažek domu a zahrady.
 

Číst dál...

Proč si pořídit hliníkovou pergolu?

11.5.2017

 
Hliníkové pergoly či altány v sobě spojují tradici zahradních přístřešků s moderními materiály disponujícími pro tyto účely ideálními vlastnostmi. Přestože klasickým dřevěným pergolám zdaleka neodzvonilo, hliník se dostává na scénu stále častěji – a důvodů pro to je rozhodně dostatek. 
 

Číst dál...

Co by nemělo v zahradní pergole chybět?

10.5.2017
 
Zahradní pergoly jsou velmi oblíbené a ve spoustě domů patří v teplých měsících k nejvyužívanějším prostorám vůbec. V současnosti jsou v kurzu zejména zastřešené pergoly ke zdi domu využívané pro odpočinek, stolování a společenské události. Takovým pergolám samozřejmě nemůže scházet patřičné vybavení.
 

Číst dál...

Pergolu můžete mít hotovou i za jediný den!

9.5.2017
 
Zahradní pergoly patří dnes už takřka k neodmyslitelnému „vybavení“ každého domu či pozemku. Od pořízení takového praktického přístřešků vás přitom dnes už nemusí odrazovat ani vysoká cena realizace, ani náročnost stavby. Dřevěnou nebo třeba hliníkovou pergolu můžete mít za den nainstalovanou a ihned si ji začít užívat.
 

Číst dál...

Pergoly nemusejí být vždy zastřešené

5.5.2017

V souladu se současnými trendy si pod pojmem zahradní pergola většina lidí představí zastřešenou zahradní stavbu většinou přiléhající ke zdi domu či k jiné ploše určenou především pro společenské setkávání, stolování, grilování a podobně. Zahradní pergoly mají však více podob.
 

Číst dál...

Z jakého materiálu může být zahradní pergola?

4.5.2017

Zahradní pergoly patří k nejběžnějším doplňkům domů a zahrad. V posledních letech vedou žebříček především zastřešené pergoly a přístřešky ke zdi domu, které jsou využívány ke společenským setkáním, grilovačkám, oslavám, odpočinku a podobně. 
 

Číst dál...

Výhody pergol umístěných ke zdi domu

3.5.2017
 
Zahradní pergoly mohou sloužit jako konstrukce pro růst květin a popínavých rostlin v zahradě, jako různé brány, loubí a předěly. V současnosti jsou však nejvýraznějším trendem zastřešené pergoly a přístřešky ke zdi domu – a toto řešení má skutečně mnoho výhod.
 

Číst dál...

Jak zvolit vhodnou podlahu pro zahradní pergoly či altány?

2.5.2017

Rozhodli jste se postavit nebo pořídit zahradní altán či pergolu a uvažujete, jakým způsobem vyřešit podlahu? Možností je samozřejmě mnoho – volit budete muset podle požadavků, jako je cena, náročnost realizace, odolnost vzhled a podobně.
Jednou z pohodlných možností je pořízení dřevěného altánu nebo pergoly již s podlahou. U prodávaných zahradních altánů je tato varianta poměrně běžná a altán bude opatřen dřevěnou podlahou, nejčastěji smrkovou. Sice si připlatíte, ale nemusíte už nic dalšího řešit. 
 

Číst dál...

Proč si pořídit zahradní pergolu?

28.4.2017

Zahradní pergoly, ať už dřevěné nebo z jiného materiálu, jsou dnes součástí skoro každého domu či pozemku a vídáme je také v parcích, restauracích a na dalších místech. K čemu je ale vlastně pergola dobrá? Jak se dá využít – a má vyplatí se do ní vůbec investovat?
 

Číst dál...

Dřevoplast – pohodlná varianta (nejen) pro zahradní stavby

27.4.2017
 
V poslední době se stále více mluví o moderním materiálu známém nejvíce pod zkratkou WPC (Wood-plastic composite – tedy doslova dřevoplastový kompozit). Tato technologie je velice mladá – vynalezena byla teprve před 15 lety v Americe, ale už se stačila rozšířit do celého světa a samozřejmě i k nám.
 

Číst dál...

Plastové krytiny pro střechu zahradní pergoly nebo jiného přístřešku

26.4.2017

Kryté přístřešky, terasy, zahradní pergoly a garážová stání jsou dnes už součástí skoro každého domu či pozemku. Konstrukce těchto drobných staveb většinou využívá dřevo, hliník nebo výjimečně jiný materiál (ocel, plast, cihly, beton,…), na střeše pak můžeme nejčastěji vidět plastovou krytinu.
 

Číst dál...

Nejčastější chyby při realizaci zahradních pergol

25.4.2017
 
Zahradní pergola – ať už dřevěná, hliníková nebo jiná – může představovat velice příjemné estetické zpestření domu i zahrady a také prostor pro sezónní využívání. Stavbu pergoly je však třeba náležitě promyslet, aby se nestala spíše konstrukcí, která narušuje celistvost vzhledu domu a zahrady a promarněnou investicí. Jaké jsou zásadní chyby, které lidé při budování zahradní pergoly dělají?
 

Číst dál...

Jaký je rozdíl mezi verandou a terasou či pergolou?

24.4.2017

V dnešní době je zcela běžné opatřit si k domu a zahradě nějaký přístřešek či nástavbu v podobě například terasy nebo dřevěné či hliníkové pergoly, případně kryté zimní zahrady. Verandy jsou však u nás oproti tomu poněkud opomíjené. Jaký je však mezi těmito vlastně rozdíl?
 

Číst dál...

Jak vybrat vhodný zahradní nábytek pro pergolu?

21.4.2017

Chcete si do zahradní pergoly nebo altánu pořídit elegantní posezení, ale nevíte podle čeho – kromě ceny – vybírat, na jaké aspekty se zaměřit a na co si dát při výběru pozor? Poradíme vám, jak pořídit co nejvýhodněji. 
 

Číst dál...

Jakým způsobem lze využít zahradní pergolu?

20.4.2017

Zahradní pergoly se stávají skutečným fenoménem. V moderním pojetí jde zejména o zastřešené pergoly a přístřešky ke zdi domu, které jsou vybaveny posezením a určeny ke společenským setkáváním, stolování a podobně. 

Číst dál...

Jak odstranit starý lak ze zahradní pergoly?

19.4.2017

Dřevěné zahradní stavby si vyžadují občasnou údržbu. Zřejmě nejnáročnější částí péče je opatřování dřevěné pergoly nebo altánu novým nátěrem – resp. nejméně příjemnou prací je zde odstraňování laku starého. 
 

Číst dál...

Zahradní pergoly se stahovací střechou mohou být ideálním řešením

18.4.2017

Hliníkové nebo dřevěné zahradní pergoly dnes najdeme skoro u každého rodinného domu, vily, chalupy, ale také na zahrádkách restaurací, v parcích a na dalších místech. Klasická pergola může být pouze nezastřešenou lehkou, dřevěnou konstrukcí například porostlou popínavými květinami. V současnosti je však většina pergol realizována se střechou. 
 

Číst dál...

Jak vybrat vhodné osvětlení do pergoly?

14.4.2017
 
Pergola je místo jako stvořené pro společenské sešlosti, posezení, akce nebo oslavy s rodinou či přáteli. A bylo by samozřejmě nanejvýš nepříjemné muset krásně rozprouděný sedánek za vlahého letního večera rozpustit nebo přesunout do domu kvůli nedostatku světla. 
 

Číst dál...

Jak svépomocí opravit drobná poškození ve střešní krytině zahradní pergoly?

13.4.2017
 
Zřejmě nejpoužívanějším materiálem pro střešní krytinu na pergoly je v současnosti trapézový nebo vlnitý polykarbonát. Jedná se o cenově dostupný materiál, který je téměř nerozbitný, velmi lehký, má dobré tepelně i zvukově izolační vlastnosti a disponuje UV filtrem. 
 

Číst dál...

Pergola by neměla chybět v žádné zahradě

 
12.4.2017
 
Zahradní pergola je architektonický prvek, který je definován jako lehká, okrasná stavba v podobě dřevěného loubí z volně stojících nosných sloupů. Klasické pergoly mohou mít různé podoby i účely, ale představují dokonalý funkční i estetický doplněk každé zahrady nebo parku.
 

Číst dál...

Jak upevnit zahradní pergolu ke zdi domu?

11.4.2017
 
Pergoly a přístřešky ke zdi domu představuje pravděpodobně nejoblíbenější variantu zahradního přístřešku. Mnoho lidí se dokonce domnívá, že právě umístění ke zdi je zásadním rozdílem mezi pergolou a zahradním altánem či jiným přístřeškem, přestože tomu tak není.
 

Číst dál...

Jak vyřešit zastřešení terasy?

10.4.2017
 
Máte krásnou terasu a chtěli byste ji využívat, i když není počasí zrovna ideální nebo se na ní ukrýt do stínu před nemilosrdnými paprsky letního slunce? Řešením může být její zastřešení. Vybrat vhodný způsob zastřešení však musíte podle toho, k čemu terasu používáte. 
 

Číst dál...

Jaký zvolit materiál pro stavbu zahradní pergoly?

6.4.2017
 
Pergola může být klenotem každé zahrady a doplňovat ji jak z estetického, tak i z praktického a funkčního hlediska. Stejně tak se však pergola může stát ostudou pozemku i domu, pokud je nevhodně umístěná, její design naprosto neodpovídá okolním stavbám nebo pokud zvolíte nepatřičný materiál.
 

Číst dál...

Zahradní pergoly jako dekorativní zátiší i místo pro zábavu a společenská setkávání

5.4.2017

Dřevěné zahradní pergoly a krytá posezení mají u našich domů zpravidla velice oblíbenou a důležitou roli a často se stávají v teplejších měsících takřka nejnavštěvovanějšími prostory. Kryté pergoly nabízejí totiž stín i ochranu před nepřízní počasí. Využívat se proto dají od časného jara do podzimu. 
 

Číst dál...

Dřevěné laťové mříže jako dekorace, zástěny i výplně zdí pergol či altánů

 
4.4.2017
 
Dřevěné mřížové stěny a další prvky si získávají velkou oblibu, jelikož v sobě kombinují významnou dekorativní roli s praktickými vlastnostmi.
 

Číst dál...

Zastřešení terasy vám poskytne více obyvatelného a praktického prostoru

3.4.2017
 
Terasa je součástí domu a může se nacházet v patře, na střeše domu či garáže nebo být pouze rozměrným zápražím v přízemí domu směřujícím do zahrady. Pokud terasu opatříte zastřešením, můžete získat prostor pro posezení, relaxaci a další činnosti, který využijete po velkou část roku.
 

Číst dál...

Jak vytvořit elegantní boční zastínění zahradní pergoly?

Úmorná léta, kdy si slunce nebere žádné servítky, jsou stále běžnější součástí života v naší zeměpisné šířce. Možná už vám proto prosté zastřešení zahradní pergoly nestačí a chtěli byste ji alespoň částečně zastínit i z boku, abyste se v letních dnech mohli na chvíli ukrýt před nemilosrdnými paprsky.
 

Číst dál...

Jak vybrat popínavé rostliny pro zahradu a zahradní stavby?

Popínavé květiny a rostliny mohou z obyčejné fádní zdi nebo z prosté konstrukce dřevěné pergoly či terasy vykouzlit úžasný dekorativní prvek, kterým se budete moci kochat a vaši sousedi vám jej budou závidět. Abyste však dosáhli co nejlepšího vzhledu a hustého pokryvu, je nutné zvolit vhodné druhy popínavých rostlin a správně o ně pečovat.
 

Číst dál...

Jakou vybrat střešní krytinu pro zahradní pergolu?

Zahradní pergoly jsou v dnešní době pravděpodobně nejoblíbenějšími zahradními stavbami a najdeme je u většiny vil, rodinných domků, ale i na veřejných prostorách, v parcích, u restaurací a podobně. Nosná konstrukce pergoly bývá nejčastěji ze dřeva, ale populární je i hliník. Jak je to ale se střechou?
 

Číst dál...

Tipy pro dokonalou zahradní pergolu

Zahradní pergoly jsou jednoduché konstrukce, které mohou být využity jako čistě dekorativní prvek nebo i jako využitelný prostor pro posezení například i s krbem nebo grilem, či dokonce venkovní kuchyní, ale také mohou sloužit jako pracovny a podobně.
 

Číst dál...

Co potřebujete vědět při stavbě zahradní pergoly

Zahradní pergoly patří k vůbec nejběžnějším zahradním stavbám u nás. Důvodem je pravděpodobně konstrukční jednoduchost a mnohoúčelové využití. Pergola dokáže být zároveň i velice příjemným estetickým doplňkem. Pokud jste se rozhodli zahradní pergolu postavit, poradíme vám, na co se při realizaci zaměřit.
 

Číst dál...

Jaký zahradní nábytek zvolit pro pergolu či altán?

 
Užívat si léto na svojí zahrádce doma nebo na chatě, a navíc si dopřávat dokonalý komfort v pohodlných zahradních křeslech, je jistě idylická představa, ale koupě nevhodného nebo nekvalitního zahradního nábytku nám může náladu poněkud pokazit. Před pořízením židlí, křesel nebo stolů na zahradu bychom proto měli znát některá pravidla.
 

Číst dál...

Rozhodli jste se pro stavbu pergoly? Poradíme vám, na co se zaměřit, než začnete stavět

Pergoly a přístřešky ke zdi domu se v posledních letech šíří českými zahrádkami a pozemky u rodinných domků i restaurací a hotelů, jakoby samy vyrůstaly ze země. Není se čemu divit, jedná se o jednoduché konstrukce, které lze postavit s nízkými náklady – a přitom jde o krásný doplněk, který má i četné praktické využití.
 

Číst dál...

Jakou pergolu pořídit, aby co nejlépe splnila účel a zapadla do prostředí pozemku

 
Jako pergoly označujeme jednoduché přístřešky s lehkou konstrukcí, které mohou mít krytou i nekrytou střechu. Nejčastěji si pod pojmem zahradní pergola vybavíme pergolu ke zdi domu, která tvoří elegantní prodloužení obytného prostoru, těchto přístřešků však existuje více typů.
 

Číst dál...

Tipy jak na úpravy terénu v zahradě

S rostoucími cenami pozemků vybírají lidé často pro své domy svahovitý terén. Důvodem jsou nižší pořizovací náklady. 
 

Číst dál...

Ozdobte svůj dům a zahradu krásnou dřevěnou pergolou či altánem

Chcete na svém pozemku zařídit místo, kde byste mohli umístit krb nebo gril a posezení a mohli jste zde trávit příjemné chvíle s rodinou nebo se setkávat s přáteli? Pergola nebo altán jsou pro tyto účely ideální volbou.
 

Číst dál...

Dřevěné altány a pergoly za výhodné ceny

Dřevěné altány zosobňují tradici a vkusnou klasiku, kterou si spojujeme s odpočinkem, létem, kulturou a společenským setkáváním. Pergoly jsou zase moderním a praktickým hitem. Obojí řešení má své kouzlo a může ozdobit i zúčelnit prostory u rodinného domu, vily, restaurace a podobně.
 

Číst dál...

Pergola nebo altán jako ideální místo pro trávení krásných teplých dní a večerů

 
Volně stojící dřevěné altány a pergoly a přístřešky ke zdi domu jsou v dnešní době součástí většiny zahrad, rodinných domů, parků, restaurací a podobně. 
 

Číst dál...

Dřevěné pergoly s polykarbonátovou střechou jsou cenově výhodné a vydrží dlouho

Zahradní pergoly se v dnešní době vyskytují u rodinných domů, restaurací, hotelů a na mnoha dalších místech. Jedná se o prostor, ve kterém můžete vychutnávat čerstvý vzduch a kompletní výhled, ale zároveň jste střechou chráněni před příliš ostrým sluncem nebo rozmary počasí.

Číst dál...

Bezúdržbové dřevěné pergoly pro zahradu i restauraci

Pergoly jsou hitem posledních let a neodmyslitelně patří k rodinným domkům, ale také k restauracím se zahrádkami a podobně. 
 

Číst dál...

Důvody, proč zastřešit pergolu

Chcete si užít v létě sluníčko nebo naopak posedět ve stínu, ale nemáte kde? Pak je na čase zastřešit pergolu. 
 

Číst dál...

Vychutnejte si idylku pod dřevěnou pergolou

 
Zahradní pergoly jsou místem klidu, rodinné pohody a společenských setkání. Grilování, zahradní party i poklidné posezení na čerstvém vzduchu – pergoly jsou prostě dokonalým doplňkem rodinného domu a zahrady.
 

Číst dál...

Altán nebo pergola jako praktický doplněk pozemku

Posezení s rodinou nebo přáteli na čerstvém vzduchu s výhledem do okolí, odpočinek nebo grilování. To jsou jen některé z mnoha činností, ke kterým lze zahradní pergoly nebo altány využít. Pokud vás dodnes od jejich pořízení odrazovala vysoká cena, už nemusí.
 

Číst dál...

Chcete pergolu ze dřeva, ale obáváte se vysokých nákladů?

 
Odpovědí a řešením tohoto problému mohou být stavebnicové dřevěné pergoly z lamelového lepeného dřeva.
 

Číst dál...

Dřevěná pergola jako ozdoba i praktický doplněk domu

 
Pergoly jsou už velmi dlouho hitem díky tomu, že umožňují získat obývatelný prostor, který je zároveň venku na čerstvém vzduchu s plným výhledem do zahrady nebo přírody – a zároveň se v něm nemusíte obávat rozmarů počasí.
 

Číst dál...

Co nabízejí dřevěné zahradní pergoly

Pěkná dřevěná pergola je snem snad každého majitele domu. Stává se oblíbeným místem setkávání a své využití si najde obvykle v každém počasí i v každém ročním období. Pořízení pergoly přitom nemusí být ani nákladné, ani stavebně náročné.

Číst dál...

VIP reference

Video

 

 

Přístřešky na auta | Pergoly | Opěrné zdi | Přístřešky na dveře | Dřevníky | Zahradní domky | Betonové garáže | Plechové garáže | Skleníky | Altány | Mobilní domy | Zimní zahrady | Kotce pro psy | Garáže | Hliníkové pergoly | Pergoly různé | Pergoly z hliníku


2013 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l HOBBYTEC.CZ